úterý 20. srpna 2013

...a kilá idú dolu

Ako môžeme spomalený metabolizmus správne naštartovať a prinútiť ho, aby správne fungoval?
  • Začnite jesť pravidelne 5 - 6krát denne a skúste na nejakú dobu zámerne zvýšiť množstvo jedla.
  • Vyberajte si hlavne jedlá s tzv. nízkou denzitou, to znamená jedlo s väčším objemom a menšou kalorickou hodnotou na 100g potraviny.
  • Obmedzte potraviny s vysokým obsahom živočíšnych tukov a nevhodných sacharidov s vysokým glykemickým indexom.
  • Doprajte si väčšie porcie ako ste zvyknutý; je možné, že v tejto fáze aj trochu priberiete.
  • Po niekoľkých týždňoch zvýšeného energetického príjmu znova znížte príjem na približne 4000 - 5000 kJ denne.
  • Vyberte si pohybovú aktivitu, pri ktorej sa vám zvýši tepová frekvencia aspoň po dobu 30 minút. Môže to byť aj rýchla chôdza.
Chudnutie by malo byť pozitívnou zmenou životného štýlu, nie mučenie a strádanie. Či už ľudí trápi vyššia hmotnosť a s tým spojené zdravotné problémy alebo neforemná postava, majú osud vo vlastných rukách. Existuje len veľmi málo dôvodov, prečo nechudnúť. Snáď len ten, keď si už človek nevie poradiť. Je potrebné skúsiť to ešte raz, a rozumne. Nepodarí sa nám to ani za noc ani za mesiac. Musíme sa snažiť a hlavne chcieť. Práve rozhodnutie začať a vôľa vytrvať sú na ceste k štíhlejšej postave najdôležitejšie. V dnešnej dobe nato nemusí byť nikto sám. Existuje účinná pomoc a podpora vo forme klinicky overených liekov, ktoré pomáhajú zvládať hlavne prvú nutnú podmienku zníženia príjmu energie, menej jesť a pritom nemať hlad. K podpore chudnutia sú vyvinuté špeciálne lieky napr. s účinnou látkou sibutramin (ktorý zvyšuje pocit sýtosti a bráni poklesu metabolizmu, ku ktorému dochádza počas chudnutia).
 http://data.whicdn.com/images/59906749/large.jpg
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Štítky