pátek 16. srpna 2013

Ako sa starať o pleť ?

  1. Normálna pleť - v ideálnej podobe sa vyskytuje snáď len u detí . Je pevná hladká , nie je ani suchá ani mastná tak akurát . Nepotrebuje veľkú strarostlivosť, ale aby si udržala svoju ,, dokonalosť" , je dobré použivať ráno a večer tonikum / pleťové mlieko.
  2. Mastná pleť - poznáš ju podľa lesklého vzhľadu a rozšírených pórov ,prípadne podľa akné . Mazové žľazy produkujú príliš veľa kožného mazu a preto je potrebné pleť odmastňovať a pravidelne umývať. Neodporúča sa používať krémy. Vhodnejšie sú čistiace gély či toniká s obsahom alkoholu
  3. Suchá pleť - premastenie kože je malé , póry sú zúžené a preto je pleť málo odolná . Pokožka môže byť často podráždená a starne rýchlejšie než iné typy pleti. Môžeš použiť peeling na odstránenie čiastočiek kože, ale nesmie byť príliž agresívny. Pokožka by sa mala ošetrovať hydratačným krémom.
  4. Zmiešaná pleť -najbežnejší typ pleti u dospelej populácie. Mastnú časť tvorí tzv. T-zóna (čelo-nos-brada) zvyšok pleti nie je mastný ani suchý . Na starostlivosť je dobré použivanie rôznych čistiacich prúžkov.
  5. Citlivá pleť - Je veľmi podobná suchej pleti , ale reaguje na veľké množstvo priprávkov alergicky. Potrebné je vyhľadávanie hypoalergických a neparfumovaných prípravkov a ťažších hydratačných krémov . Treba myslieť na zvýšenú ochranu pred slnkom.
 clinomania | via Tumblr

Žádné komentáře:

Okomentovat

Štítky