čtvrtek 22. srpna 2013

Aký make-up je pre teba ten správny?

Často sa stáva, že dievčata si odtieň make-upu vyberajú samy. Umelé osvetlenie predajní na to nie je najvhodnejšie. Určite sa každej z vás aspoň raz stalo, že ste sa do odtieňu svojho make-upu netrafili. Pokúsim sa vám poradiť, ako správne vybrať odtieň a typ make-upu, a zároveň, ako ho správne nanášať.
Make-up nenahrádza pleťovú starostlivosť - teda krém. Musí sa teda nanášať na krémom ošetrenú pleť. Častokrát sa stane že Sa mi kamarátky sťažujú, že sa im robia šupinky a že ich pleť je suchá alebo naopak mastná. Všetko je to o tom, že neexistujú len rozličné odtiene make-upov, ale delia sa aj podľa typu pleti...
Takže ak si kupuješ make-up, nechaj si poradiť. Základom je vedieť, akú máš pleť, no ak si nevieš dať rady, kozmetik alebo vizážista ti ochotne poradia.

Nanášať make-up môžete troma spôsobmi:

 • Prstami
 • Kozmetickou hubkou
 • Plochým štetcom
Všetky techniky sú správne, je to len o zvyku a o tom, ako to komu vyhovuje. Nezabúdajte však, že aj hubku a štetec treba prať, aby sa tam nemnožili baktérie. Určite používajte len svoje vlastné líčiace pomôcky a nedeľte sa o ne s ďalšími členkami rodiny. Make-up rozotierajte smerom od stredu tváre.
Jednoduchšie to bude, keď si predstavíte, že váš nos je slnko. Tak, ako idú slnečné lúče od slnka, tak od stredu, teda od nosa, rozotierajte make-up smerom von do stratena.
Pokiaľ viete, aký máte typ pleti a akú kryciu schopnosť očakávate, môžete si z vybraných make-upov nájsť pre vás ten správny. Najskôr skúste pár odtieňov v malom množstve na ruke a ten, ktorý sa vám najviac pozdáva si vyskúšajte na tvári, ideálne na hrane lícnej kosti.

3 komentáře:

 1. yop, to sa mi teraz stalo, kúpila som si make-up a je taký tmavý na tvári:( :D.. nečakala som že bude taký tmavý :D

  OdpovědětVymazat
 2. Môj je zase prehnane bledý:DDD:(

  OdpovědětVymazat
 3. tak to mám zase s korektorom -strašne bledý :D radčej si ho ani nedávam :D:D

  OdpovědětVymazat

Štítky