středa 28. srpna 2013

bezchýbné nechty

MÁŠ PROBLÉM?

Žlté nechty

Žlté sfarbenie nechtov poznajú najmä fajčiarky. Ľahko sa mu vyhneš, ak si nechty ráno a večer vyšúchaš kúskom citróna. Touto metódou sa postupne zbavíš i zašlých nikotínových škvŕn.

Lámavé nechty


Masáž citrónovou šťavou účinne posilní lámavé nechty. Vďaka olivovému oleju, ktorý do nich budeš pravidelne vtierať, budú  nechty pevnejšie, hladšie a dlhšie na nich vydrží lak.

Nechty bez lesku

Stará dobrá kozmetická vazelína je tým najlepším leštidlom na nechty. Vtieraj ju do nechtov každý večer, budú sa ti nádherne lesknúť.

SPRÁVNA STAROSTLIVOSŤ

Šetrná manikúra

- Pred manikúrou dožič rukám teplý kúpeľ. Nechty sú po ňom mäkšie, neštiepia sa a ľahšie ich pilníkom upravíš do želaného tvaru. Piluj ich od kraja smerom k stredu. Vyhýbaj sa kovovým pilníkom, vhodnejšie sú papierové.

Nechtová kožtička

- Kožtičku okolo nechtov nikdy netrhaj len ju jemne zatlač navlhčenou vatovou paličkou. Ak kožtička odstáva, opatrne ju
odstrihni ostrými nožničkami. Predídeš vzniku trhliniek a možnému zápalu.

Laky na nechty

- Pri pravidelnom používaní farebného laku nadobudnú nechty žltkastý nádych. Odporúča sa používať podkladový lak, ktorý ich chráni pred zafarbením. Po použití odlakovača si ruky dôkladne umy mydlom a nakrémuj.

Recepty od babičky

- Pitie žihľavového čaju a namáčanie prstov v žihľavovom odvare posilňuje nechty. Domáca kúra na krásne, pevné a hladké nechty funguje priam zázračne: priprav si odvar z prasličky roľnej a v druhej nádobke zohrej olivový olej. Striedavo namáčaj končeky prstov do teplého oleja a do odvaru z prasličky.
Untitled

Žádné komentáře:

Okomentovat

Štítky