pondělí 26. srpna 2013

Módna inšpirácia City Chic

City Chic je svieža mestská móda vyznačujúca sa uhladenosťou, nápaditosťou a hlavne nositeľnosťou. Je vhodná na všetky príležitosti, ako do školy, tak i na podvečerné nákupy, či prechádzky večerným mestom. Je pohodlná, ležérna a nadčasová a navyše ti zabezpečí to, že zaručene nesplynieš s davom.


Do džínsov!
Džínsy sú síce veľmi pohodlné a môžeš v nich pôsobiť elegantne, ale i športovo. Sú všestranne použiteľné, no nie vždy musia byť jediným riešením, keď sa chceš cítiť pohodlne. Napríklad aj v práci nemusia byť vždy žiadané. Hneď prvou alternatívou, ktorá sa ti ponúka, je nahradiť ich hnedými, bielymi alebo čiernymi nohavicami. Pre City Chic je typický najmä rovný strih a materiály, ktoré držia tvar (pokojne môžeš zažehliť aj puky). Každej postave však zalichotia nohavice so zvýšeným pásom.

Opráš sukne
Začni častejšie nosiť sukne. A výhovorky ako "mám škaredé nohy" rozhodne "zavri" do skrine. Radšej sa sústreď na výber toho správneho strihu pre svoju postavu. Vždy si vyskúšaj viacero strihov a nikdy nekupuj nič bez toho, aby ste si to nevyskúšala

Môžeš si tak nechtiac nadobudnúť "ležiak" do svojho šatníka. Všetkým postavám pristanú sukne v dĺžke nad kolená alebo po kolená. V zmysle štýlu City Chic môžeš siahnuť po ľahkých a rozoviatych sukniach, tak ako aj po klasických, puzdrových šatách.

Do chladných dní
Vhodné sú bundičky a saká do pása, strihané na telo. Zvýrazníš tým driek a opticky zoštíhliš postavu. Aj v prípade, že postavu zoštíhľovať nepotrebuješ, docieliš jej celkové podtrhnutie. Pás ešte zvýrazni opaskom, ktorý je hitom sezóny.

A čo materiály?
Koža, kožušina, tvíd, satén, vlna. Všetko je vhodné, ak má ten správny strih a prevedenie. Alebo stav na klasiku a oblečte si trench coat. Je vhodný ako k sukni, tak i k nohaviciam a bez problémov ho oblečieš i na sako.

A nakoniec sa sústreď na vhodné "dovŕšenie" svojho outfitu, ktorým je výber doplnkov. Absolútne nepostrádateľnou je XXL taška. Tá je praktická a zároveň štýlová. Tak ako doteraz sú módne aj široké náramky. Čo sa však bižutérie týka, platí heslo "menej nie viac". Zelenú majú najmä opasky, tašky a náramky, prípadne zaujímavé náhrdelníky.
 
The Delicate Flower | via TumblrCity Girl FashionThe Very Sexy Flare Pant - Victoria's Secret

Žádné komentáře:

Okomentovat

Štítky