pátek 16. srpna 2013

Očné linky sa opäť vracajú

Ako si očné linky nanášať, aké druhy existujú a ako si vybrať ten správny výrobok?

Očné linky sa používajú už veľmi dlho, teraz však zažívajú obrovský comeback.

                                                         Existujú tri druhy liniek:

Prášková - má pevné pero, dá sa s ňou málo výrazná linka opäť dokresliť, zvýrazniť, predĺžiť.

Ceruzka - tak ako pri práškových linkách sa dá korigovať intenzita, to je zrejme najjednoduchší spôsob kreslenia liniek

Tekutá linka so štetcom
- tradičná linka, ktorá robí dievčatám najväčšie problémy. Je to presne tá linka, ktorú používala aj Marylin Monroe. Dokáže vytvoriť ostrú ohraničenú čiaru. Má predĺženú rúčku, dobre sa drží a tak sa ňou dá s troškou cviku vytvoriť naozaj pekná linka.

Pred nanesením linky je dobré nalíčiť najskôr mihalnice, ktorú sú pevnejšie, vytvoria ostrejšiu líniu, ktorej sa štetec potom drží. Oko treba ťahať jemne nahor. Linka sa nanáša od polovice viečka, potom sa dokreslí do vnútorného kútika.

Kvalitné očné linky by mali vydržať celý deň, základom je naniesť súvislú vrstvu. Ak sa táto vrstva naruší, potom linka zvykne praskať. Existujú však elastické linky, ktoré na pokožke dobre držia a vytvárajú naozaj čiernu linku a vydržia dlhý čas.


U nás sa líčia horné viečka, nalíčiť spodnú očnú linku je veľké umenie. Veľmi populárne sú spodné očné linky v Indii a arabských štátoch.

Dievčatá s veľkými očami si môžu linky dovoliť bez akýchkoľvek problémov. Ťažko sa generalizuje zásada, na ktoré oči môže linka ísť, na ktoré radšej nie, treba to vyskúšať. Linka však určite nepatrí na oči so spadnutými viečkami.

Nude MakeupFace Club - Arcosok Klubja | via Facebook

5 komentářů:

 1. Linky jsou nestárnoucí hit, který se mi hrozně líbí . Dříve jsem linky nosila, ale pak sem si všimla, že mi zmenšují oči, protože mám dost divný tvar očí tak jsem toho nechala. :D Teď v tanečních si možná někdy linky vezmu, ale jinak na to nemám nervy.:D:D

  OdpovědětVymazat
 2. Mne sa to páči tiež,ale ak si to kreslím sama tak to vyzerá veľmi divné.Pokiaľ líčim kamarátku tak to vyzerá fajn, len furt si myslím že ani mne sa to moc nehodí.že nato nemám oči:D:D

  OdpovědětVymazat
 3. Ty eos balzámy v záhlaví jsou tvoje? :P

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je blbý, nevím, co na tom bylo k nepochopení... tak znovu. :D
  V záhlaví máš vyfocené eos balzámy (takový ta vajíčka). Tak se ptám, jestli jsou to tvoje balzámy, které sis sama vyfotila???
  Chápem? :D

  OdpovědětVymazat

Štítky