neděle 18. srpna 2013

rady pre krásne vlasy

Skús to s medom
Med je už po stáročia známym prírodným liekom proti mnohým neduhom a je aj výborným krášliacim. Azda najjednoduchší je recept, kedy do jedného litra teplej vody vmiešame asi štyri lyžice medu a týmto "elixírom" prepláchneme vlasy po umytí. Medový elixír už potom neoplachujeme. Výsledkom budú krásne, žiarivo lesklé vlásky.
Ešte lepší efekt možno dosiahnuť zmiešaním prírodného olivového alebo mandľového oleja s niekoľkými lyžičkami medu a túto zmes vmasírovať do vláskov, nechať chvíľku pôsobiť a následne dôkladne opláchnuť. Vlasy budú nielen na pohľad krásne a ligotavé, ale aj vyživené.
Vajíčka
Krásne vlásk ti zaistia aj vajíčka. Skús si po umytí a jemnom osušení vlasov naniesť na ne zmes vytvorenú z dvoch žĺtkov a asi dvoch polievkových lyžíc prírodného mandľového alebo olivového oleja. Túto zmes nechaj pôsobiť jednu hodinu a potom dôkladne umy. Vlásky budú po vysušení žiariť. Je to lacný a účinný spôsob, ako zlepšiť vzhľad a kvalitu vlasov.
Prírodné rastlinné oleje
Aj kvalitné prírodné oleje pomáhajú dodať vlasom krásu a žiarivý vzhľad. Za vyskúšanie iste stoja najmä olivový, mandľový ako aj kokosový olej. Možno ich použiť ako súčasť rôznych výživných masiek na vlasy spolu s inými surovinami, ale tiež samotné (vmasírovať z času na čas do vlasov, nechať pôsobiť a následne dôkladne zmyť).
Bylinky
Žihľava asi na prvý pohľad nevyzerá, že by dokázala urobiť zázraky s tvojimi vlásami, no je to skutočne účinná bylinka. Ak si žihľavovým odvarom budeš pravidelne oplachovať vlasy, odvďačia sa ti za to krásnym leskom
• Perfectland • | via FacebookGirl

4 komentáře:

 1. Tak to je blbý, nevím, co na tom bylo k nepochopení... tak znovu. :D
  V záhlaví máš vyfocené eos balzámy (takový ta vajíčka). Tak se ptám, jestli jsou to tvoje balzámy, které sis sama vyfotila???
  Chápem? :D

  *psala jsem k linkám, ale neodpovídala jsi, tak to píšu sem. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Ahaa.:DDD nie,to mám fotku stiahnutú z internetu :DD

  OdpovědětVymazat
 3. Ty vajíčka znám, ale bála bych se toho:D:D:)

  OdpovědětVymazat

Štítky