čtvrtek 30. ledna 2014

Upratovanie v kozmetikeRok 2013  skončil čo znamená že prišiel čas pretriediť kozmetiku – odstrániť veci ktoré tam nemajú čo robiť.

1.Krok: Zhromaždenie
Najprv by si mala doniesť na stôl celú svoju zbierku  kozmetických výrobkov. Nezabudni ju hľadať v kúpeľni, kozmetickej taštičke, svojej izbe, kabelke, v rôznych šuplíkoch a podobne.

2.Krok:Triedenie
Prezri si pozorne každý jeden výrobok. Keď sa zmenila jeho farba, vôňa, konzistencia tak by si sa toho výrobku mala čo najrýchlejšie zbaviť a to aj vtedy ak neskončil dátum spotreby. Podľa všetkého sa tam dostali nebezpečné baktérie. Sú všade kde sa dostane vzduch. A čím dlhšie sa tam držia, tým môžu spraviť viacej škody. To platí i pre tvoj milovaný lesk na pery i krásne očné tiene.

3.Krok: Kontrola expirácie
Výrobky, pri ktorých skončila ich trvanlivosť, bez zaváhania vyhoď do koša. Koniec spotreby zistíš veľmi ľahko. Označenie môže byť rôzne. Buď je napísaný dátum spotreby napr. do 2014  alebo sa používa označenie EXP a opäť mesiac a rok skončenia. Vo väčšine prípadov sa využíva nové značenie
-na zadnej strane výrobku nájdeš vytlačenú malú oválnu nádobku a na nej číslo 6,12 alebo 24. A čo to znamená? Čísla predstavujú počet mesiacov koľko ti výrobok vydrží. Táto lehota ti začína plynúť od prvého dňa otvorenia výrobku. Pri takomto označení je super, pokiaľ si napíšeš na  obal výrobku kedy si ho otvorila. 

Cosmetics 


A koľko vydržia maximálne tvoji obľúbení pomocníci?
Sprchový gél 2 roky
Šampón 2 roky
Ceruzka na pery a oči 2roky
Odličovacie mlieko 1 rok
Očné tiene 1 rok
ž/lesk na pery 1 rok
Púder – lícenka bronzér 1 rok
Tekutá očná linky – Špirála 6 mesiacov 
Podkladový krém- Make Up- 6 mesiacov 


Ak chceš predlžiť „život“ svojej kozmetike musíš dodržiavať pár základných pravidiel
Najdôležitejšie je skladovanie. Vhodné sú chladnejšie a suché miesta ako  napr. Tvoja izba či šatník
Kozmetiku si nemusíš ukladať len v kúpeľni .
Laky na nechty skladuj v chladničke.
Všetky výrobky si porozdeľuj do rôznych mištičiek kufríkov alebo taštičiek
Pri častom používaní lesku na pery, očných tieňov , či púdru nezabudni na čistenie štetcov / aplikátorov . Usídľujú sa na nich rôzne  baktérie, ktoré pri nanášaní farieb na tvár môžu spôsobiť rôzne zápaly, akné a fľaky .
Preto každé 2 týždne štetce / hubky poriadne namydli tekutým mydlom alebo šampónom vyumývaj vo vlažnej vode a nechaj vyschnúť
Mac

Žádné komentáře:

Okomentovat

Štítky