úterý 25. února 2014

Zopár zaručených trikov proti akné.Pravidelne čistenie
Nestačí ráno a večer opláchnuť tvár mydlovou vodou. Mydla by si sa mala vzdať pretože priveľmi vysušuje pleť a zbavuje ju ochranného filmu. Pri rannom a večernom umývaní by si mala pleť čistiť špeciálnymi penami, gélmi, krémami – ktoré sú určené pre problematickú pleť. Po vyčistení by si si mala pleť ošetriť tonizačným  mliekom alebo  vodičkou. A nakoniec použiť krém,ale nie moc mastný!

Strava
Aj strava má svoj podiel na tvorbe akné .Niektoré dievčatá sa určitým potravinám vyhýbajú pretože im určité potraviny spôsobujú problematickú pleť. Akné podporujú príliš slané/sladké potraviny ako napr. arašidy, pistácie  hamburger, hranolky s tatárskou ale aj čokoláda. Pokiaľ ti nevadia tak je to fajn ale ak pocítiš niečo na tvári po zjedení hambáča ..tak radšej sa mu vyhýbaj.

Stop vytláčaniu
Vytláčanie akné je to najhoršie čo môžeš pre svoju pleť urobiť. A ešte horšie ak máš akné zapálené alebo hnisavé . je to zabijak pre tvoju pokožku, lebo keď si ich vytláčaš tak roznesieš infekciu aj tam kde nebola, jedným možno riešiteľným spôsobom ako ich vytlačiť je dezinfikovať  ruky,zobrať si servítku , pupák vytlačiť a ránku tiež dezinfikovať. Pri vytláčaní si však môžeš spôsobiť nepekné jazvičky, preto je lepšie pupák potierať  špeciál. Olejčekom – vodičkou s aloe vera alebo tea tree a vytláčanie nechať na kozmetičku.

Slnečné lúče.
Možno si už počula o tom ako dokážu liečiť akné . U niektorých to funguje a moc dobre. Úplne sa zbavia nepríjemných pupienkov  lebo slnečné lúče pôsobia protizápalovo. Dokonca dokážu zosvetliť vzniknuté ranky. Daj si však pozor na dlhé slnenie  pri ňom si ti môže pokožka zhoršiť a to tak že ti budú póry hnisať a zapália sa.

2 komentáře:

  1. Ja našťastie akné nemám, ale aj tak sa tieto veci snažím dodržiavať :)

    OdpovědětVymazat
  2. ja bohužiaľ mám,a je to vážne hrozné. :(:D

    OdpovědětVymazat

Štítky